Samowolne prace drogowe

Wilda - strażnik rejonowy zwrócił uwagę na mężczyznę, który bez żadnych zabezpieczeń ostrzegawczych wykonywał prace drogowe. Mandat w wysokości 300 zł i zapewne pokrycie kosztów naprawy, to kara za samowolą przebudowę pasa drogowego.

"Naprawiony" krawężnik
"Naprawiony" krawężnik

Mężczyzna młotem udarowym kruszył krawężniki oddzielające jezdnię ul. Dolna Wilda od pasa zieleni. W miejscu wykonywania robót nie było żadnego pojazdu firmy drogowej, a on sam, pomimo zapadającego zmroku, nie posiadał kamizelki odblaskowej. Jak się okazało prace te wykonywane były samowolnie, bez wiedzy i zgody zarządcy drogi. Mężczyzna zdołał zniszczyć krawężniki na długości ok. 3 metrów. Okazało się, że powodem usuwania krawężników była chęć poszerzenia wjazdu na teren nieruchomości.

Mandat w wysokości 300 zł i zapewne pokrycie kosztów naprawy, to kara za samowolą przebudowę pasa drogowego. Nazajutrz, w miejscach skruszonych krawężników, mężczyzna wylał beton. Na nic się zdała taka próba naprawy zniszczeń, gdyż wszelkie prace drogowe muszą być wykonywane w uzgodnieniu z zarządcą drogi przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia, a stosowany materiał musi posiadać atesty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.    

Sprawę przekazano do ZDM.