Ruszyła II Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

NIE dla SMOGU! - to temat przewodni II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do rywalizacji o "darmowy indeks" Wyższej Szkoły Bankowej przystąpiło 909 uczniów z 37 szkół z województwa wielkopolskiego. Pierwszy etap za nami.

Inauguracja II WOWoB
Inauguracja II WOWoB

Wraz z  Wyższą Szkołą Bankową i Strażą Miejską w Poznaniu Olimpiadę współorganizuje siedem straży miejskich i gminnych z Wielkopolski. 11 grudnia, równocześnie w 37 szkołach z 9 miast województwa wielkopolskiego, uczestnicy Olimpiady przystąpili do rozwiązania testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Ostatecznie, do rozwiązania testu przystąpiło 909 uczniów. Inauguracja II WOWOB pn. NIE dla SMOGU! odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 przy ul. Działyńskich w Poznaniu. Na uczniów zgromadzonych przed wejściem do auli szkoły czekali ich opiekunowie. Po sprawdzeniu z imienną listą zgłoszeń, uczestnicy I etapu Olimpiady pojedynczo zajmowali miejsca. Uczniów powitał Komendant SMMP Pan Waldemar Matuszewski, natomiast sprawy organizacyjne omówił Pan Piotr Banasiak, wykładowca WSB w Poznaniu.

Na rozwiązanie testu wszyscy mieli 30 minut. Po tym czasie zebrane prace zostały komisyjnie ocenione. Za każdą dobrą odpowiedź przydzielano 1 punkt. Okazało się, że test nie był wcale  taki łatwy, ale w końcu uczestnicy walczą o niemałą nagrodę, jaką jest indeks WSB o wartości blisko 15 tys. zł. Ażeby zakwalifikować się do drugiego etapu należało rozwiązać test na poziomie 65%. Warunek ten spełniło 338 osób.

Więcej informacji na temat spraw organizacyjnych II WOWoB czytaj tutaj.