Przepełniony pojemnik

W upalne, bezwietrzne popołudnie, mieszkaniec Junikowa spalał w ognisku nadwyżki śmieci kuchennych! 500 zł. mandatu oraz częstsze kontrole gospodarki odpadami, to efekt interwencji Eko Patrolu. W ostatnim czasie to kolejne zdarzenie związane ze spalaniem odpadów.

Kontrola gospodarki odpadami komunalnymi ujawniła spalanie śmieci w ognisku
Kntrola gospodarki odpadami komunalnymi ujawniła spalanie śmieci w ognisku

Strażnicy otrzymali zgłoszenie mieszkańców Junikowa, którzy w godzinach popołudniowych musieli szczelnie zamykać okna. Powodem takiej sytuacji był wyczuwalny nieprzyjemny zapach palonych śmieci. Cała okolica zabudowy jednorodzinnej była zasnuta dymem. Strażnikom Eko Patrolu udało się ustalić nieruchomość, z terenu której rozchodził się uciążliwy zapach. W obecności właściciela nieruchomości funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę gospodarki odpadami komunalnymi i ujawnili palące się ognisko. Okazało się, że właściciel spalał w ognisku nadwyżkę odpadów kuchennych (na załączonych zdjęciach widać butelki wrzucone do ogniska wraz z innymi odpadami). Nie było wątpliwości - najwyższy 500 zł. mandat, natychmiastowe ugaszenie ognia oraz ponowne kontrole strażnika rejonowego, to efekt przeprowadzonej interwencji.

Co zrobić, gdy pojemnik na odpady zmieszane okazuje się za mały? Wystarczy zgłosić telefonicznie do ZM GOAP konieczność wymiany pojemnika na większy i w ciągu "kilku minut" prawidłowo rozwiążemy problem. Więcej informacji na temat prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi w informacji ZM GOAP.