Poszukiwany w Niemczech

Strażnicy z Nowego Miasta zatrzymali poszukiwanego przez policję w Niemczech. Mężczyzna "wpadł" podczas picia alkoholu w miejscu zabronionym, bo nie posiadał dokumentu tożsamości.

Radiowóz SMMP
Radiowóz SMMP

Ulica Na Miasteczku jest często kontrolowana zarówno przez strażników jak i przez policjantów. Mieszkańcy skarżą się na grupki osób spożywających tam alkohol. Niewybredne słownictwo, walające się butelki, czy zaczepianie przechodzących, to najczęstsze problemy tego rejonu. W trakcie jednej z ostatnich interwencji, strażnicy z Nowego Miasta, natknęli się tam na kilkoro mężczyzn pijących piwa. Po wylegitymowaniu ich, kolejno każdy otrzymywał mandat. Natomiast jeden z nich oświadczył, że nie posiada żadnego dokumentu tożsamości. Prawdopodobnie liczył na pobłażliwość funkcjonariuszy, jednak nie tym razem. Skrupulatny strażnik poprosił o pomoc przejeżdżających policjantów, a ci szybko ustalili nie tylko jego dane, ale również to, że jest poszukiwany przez Policję w Niemczech. W takiej sytuacji strażnik wypisał mandat, a policjanci zatrzymali poszukiwanego.

Każdy strażnik rejonowy dobrze zna podległy mu rewir. Bez trudu wskaże nie tylko miejsca notorycznie zanieczyszczane czy zastawione nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, ale również te, w których często wbrew zakazowi spożywany jest alkohol. Rejonowi wiedzę tą wykorzystują w codziennej służbie patrolowej.