Kontroli na Grunwaldzie i Starym Mieście ciąg dalszy

Obiecanki cacanki.... nie tym razem. Na terenie Grunwaldu i Starego Miasta przeprowadzono kolejne kontrole parkowania - posypały się mandaty, będą dalsze kontrole.

Działania wzmożone na Starym Mieście - zdjęcie archiwalne
Działania wzmożone na Starym Mieście - zdjęcie archiwalne

Działania wzmożone strażników, ukierunkowane na ograniczenie nielegalnego parkowania, prowadzone są od początku roku. Zasady prowadzenia takich działań opisane zostały tutaj. Tym razem, na terenie Grunwaldu pod "lupą" strażników znalazły się samochody zaparkowane w rejonie ulic Jarochowskiego, Niegolewskich, Sczanieckiej, Brzask, Jutrzenki, Bułgarskiej, Grunwaldzkiej, Babimojskiej i Myśliwskiej. Samochody zaparkowane bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, na terenach zielonych, czy na chodnikach w sposób utrudniający przejście pieszym, to najczęściej powtarzające się przypadki. Kilka godzin szczegółowych kontroli ujawniło 77 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Posypały się mandaty. Nie lepiej sytuacja wyglądała w ścisłym centrum Starego Miasta. Można powiedzieć, że w porównaniu do działań na terenie Grunwaldu zmieniły się tylko nazwy ulic. Kutrzeby, Ku Cytadel, Północna, Wielka, Klasztorna, Żydowska, 27 Grudnia i Fredry to rejony, w których strażnicy interweniowali najczęściej. W sumie, w niedzielne działania wzmożone na Starym Mieście, strażnicy ujawnili 102 wykroczenia.  Wszyscy zostali ukarani.

Nasze wzmożone i systematyczne działania mają spowodować u kierujących refleksje i większą rozwagę, a u pozostałych mieszkańców zwiększyć wrażliwość na przypadki łamania prawa. Jednak czy będzie poprawa zależy tylko od samych kierowców. Karanie za wykroczenia nie jest "lekiem na całe zło", zwłaszcza, że mandat za zakaz zatrzymywania to 100 zł. Z brakiem kultury kierujących muszą walczyć wszyscy. W Poznaniu jest kilka tysięcy ulic i na każdej dochodzi do wykroczeń.