Herkulesi

Strażnicy - pasjonaci zapraszają na V Otwarte Mistrzostwa Poznania Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Herkulesi
Herkulesi

Początek działalności Klub Modelarski HERCULES III datuje na wrzesień 1999r. Początkowo jako kółko zajęć pozalekcyjnych przy Gimnazjum nr 3 w Poznaniu, a od stycznia 2008r., po uzyskaniu osobowości prawnej jako Stowarzyszenie Sportów Modelarskich HERCULES III Poznań. SSM Hercules III skupia grono doświadczonych modelarzy mogących poszczycić się sporymi osiągnięciami. Wśród nich są wielokrotni Mistrzowie Polski, laureaci zawodów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, a także nas sędziowie modelarscy oraz instruktorzy.

Stowarzyszenie już po raz piąty organizuje w dniach 27-28 września br. OTWARTE MISTRZOSTWA POZNANIA PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH. Impreza ma charakter cykliczny i odbywa się co dwa lata przyciągając najlepszych modelarzy z całego kraju. Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa jako formy spędzania czasu wolnego przez młodzież w każdym wieku. Wszyscy wspierający nasze poczynania doceniają fakt, iż modelarstwo to nie tylko budowa modeli, ale to również impuls do zgłębiania wiedzy historycznej i technicznej. Wystawy pokonkursowe odwiedzają każdorazowo rzesze zwiedzających. Ponadto, w tym roku również obchodzimy swój jubileusz 15 - lecia działalności. 

V Otwarte Mistrzostwa Poznania Plastikowych Modeli Redukcyjnych odbywają się na terenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Poznaniu, al. Niepodległości 32, na które gorąco zapraszamy w dniu 28.09.2014r. od godziny 10:00 -14:00.

Więcej od działalności "Herkulesów" czytaj tutaj.