Głodne, skrajnie zaniedbane - odebrane pieski są już bezpieczne

Strażnicy Eko Patrolu przekazali Schronisku dla Zwierząt trzy, skrajnie zaniedbane psy. Zwierzęta były na granicy wycieńczenia.  

Interwencja strażników Eko Patrolu
Interwencja strażników Eko Patrolu

Interwencja, którą zgłosili mieszkańcy ulicy Głównej, z pozoru wyglądała na taką, jakich wiele:

 - dwa nieduże psy biegają luzem po podwórzu i na klatce schodowej kamienicy, a mieszkańcy boją się wejść do domu....   

Interweniujący strażnicy Eko Patrolu zupełnie nie spodziewali się tego, co zastali - w podwórzu biegały dwa skrajnie zaniedbane psy, które pozostawiono bez opieki.

Z przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami kamienicy okazało się, że zwierzęta te były przetrzymywane w pomieszczeniach na poddaszu kamienicy, z których same się wydostały.

Z uwagi na stan zdrowotny psów strażnik wezwał pracowników Schroniska dla Zwierząt.

Po przewiezieniu ich do schroniska weterynarz tak określił ich stan:

 - Brązowy to suczka, biało-rudy - samiec. Psy są przestraszone, wychudzone (zwłaszcza jeden) i na granicy wyniszczenia. Mają zaniedbaną sierść i przerośnięte pazury.

Strażnicy ustalili, że właściciele zwierząt wyjechali, a w mieszkaniu  znajduje się jeszcze jeden pies.

Nazajutrz, po ich powrocie, funkcjonariusze przyjechali ponownie. Właściciel psów wpuścił strażników do mieszkania i pokazał im trzeciego psa (suczkę), która również była skrajnie zaniedbana (wygłodzona, z otwartymi ranami na łapie). Pomieszczenie, w którym zwierzę było przetrzymywane trudno było funkcjonariuszowi opisać, gdyż brak naczynia z wodą był chyba najmniejszym problemem:

- piesek poruszał się we własnych odchodach, a miska służąca do pokarmu zawierała zapleśniałe resztki jedzenia. W powietrzu unosił się niewyobrażalny odór!

Mężczyzna oznajmił, że jego psy nie są wyprowadzane na spacer, a wszystkie potrzeby fizjologiczne załatwiają na miejscu. Dodatkowo żaden nie posiadał książeczki zdrowia zwierząt - psy nie były szczepione.

Wszystkie zebrane materiały w tej sprawie zostały przekazane Policji.

Obecnie pieski przebywają w Schronisku dla Zwierząt, i są pod profesjonalną opieką.