Ekologiczna hybryda dla Eko Patrolu

W dniu dzisiejszym strażnicy Eko Patrolu otrzymali nowy radiowóz z napędem hybrydowym. Samochód, został zakupiony ze środków przekazanych przez Komisję Ochrony Środowiska Rady Miasta Poznania.

Prezentacja nowego radiowozu wraz z wyposażeniem
Prezentacja nowego radiowozu wraz z wyposażeniem

Blisko 180 000, tyle kosztował nowy, ekologiczny radiowóz wraz z pełnym wyposażeniem dla Eko Patrolu straży miejskiej. Z bogatego wyposażenia radiowozu na uwagę zasługuje miernik poziomu zanieczyszczeń powietrza, który będzie służył mieszkańcom w walce o czyste powietrze. Przy użyciu miernika strażnicy dowiadują się jaka jest aktualnie zawartość pyłów zawieszonych w powietrzu. Na tej podstawie funkcjonariusze typują rejony, w których prowadzone są kompleksowe kontrole gospodarki odpadami komunalnymi. 

Od tej pory urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń powietrza będzie przewożone samochodem, który jest przyjazny dla środowiska. Nowy radiowóz będzie można spotkać na ulicach Poznania już w najbliższą niedzielę.  

Sezon grzewczy 2017 / 2018 w liczbach:

interwencje ogółem - 2593, w tym

  • dotyczących instalacji grzewczych - 2530
  • dotyczących ognisk na działkach - 63

Zastosowane sankcje

  • mandaty karne - 302
  • pouczenia - 36
  • wnioski o ukaranie do Sądu - 1

Powyższe dane dotyczą poprzedniego sezonu grzewczego. Jaki będzie rozpoczęty 2018 / 2019 tego jeszcze nie wiemy. Można spodziewać się, że zgłoszeń mieszkańców będzie jeszcze więcej, a to za sprawą rosnącej świadomości ekologicznej. Nie chcemy oddychać zanieczyszczonym powietrzem, nie godzimy się na narażanie nas wszystkich, ale dzieci szczególnie, na choroby układu oddechowego, bo na te schorzenie przede wszystkim negatywnie wpływa niska emisja.