Efektywna współpraca

Strażnicy referatu interwencyjnego ujęli i przekazali policji kolejnego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Zatrzymanie było możliwe dzięki dobrej współpracy z operatorem monitoringu miejskiego.

Interwencja strażników i policjantów
Interwencja strażników i policjantów

Osoba, która po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu zasypia, np. na ławce przystanku komunikacji miejskiej, naraża się na okradanie. W takich przypadkach, nie tylko podręczny bagaż, ale również dokumenty i biżuteria stają się "łatwym kąskiem" dla złodzieja.

Operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który na przystanku tramwajowym Dworzec Zachodni zabrał plecak śpiącemu na ławce i uciekł. Dobrze przyjrzał się złodziejowi, a wykorzystując dostęp do szeregu kamer obserwował drogę jego ucieczki. W bezpośrednim sąsiedztwie przystanku znajdował się radiowóz straży miejskiej. Funkcjonariusze powiadomieni o zajściu natychmiast udali się do poszkodowanego mężczyzny, a następnie ruszyli w pościg. Wskazówki przekazywane na bieżąco przez operatora doprowadziły funkcjonariuszy do zarośli, w których ukrył się uciekający mężczyzna. Strażnicy doprowadzili go do przystanku, na którym czekał poszkodowany podróżny i wezwany przez operatora patrol Policji.

W jednej chwili wszystko wróciło na swoje miejsce - plecak z całą zawartością trafił do właściciela, a ujęty mężczyzna do aresztu, gdyż okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.