Bezmyślna dewastacja

Uszkodził 12 przełączników świateł przejść dla pieszych. Interweniowali strażnicy referatu Jeżyce - sprawcę bezmyślnej dewastacji ujęli i przekazali Policji.

Zarząd Dróg Miejskich szacuje straty.

Kadr z nagrania zarejestrowanego w systemie monitoringu miejskiego
Kadr z nagrania zarejestrowanego w systemie monitoringu miejskiego

Strażnicy referatu Jeżyce przejeżdżali ul. Dąbrowskiego. Na wysokości Rynku Jeżyckiego do radiowozu podeszły 2 osoby, które oświadczyły, że tramwajem linii 18 jedzie mężczyzna, który zniszczył kilka przełączników świateł na przejściach dla pieszych. Z relacji zgłaszających wynikało, że zdarzenie to miało miejsce kilkanaście minut wcześniej, na przejściach u zbiegu ulic Roosevelta i Dąbrowskiego:

 - Ubrany jest w białą sportową koszulkę, w pasie ma przewiązaną szarą bluzę. W ręce trzyma metalowy pręt, którym uderza w przełączniki świateł. On idzie od jednego sygnalizatora do następnego i bezmyślnie wszystko niszczy! Teraz jedzie 18-stką w kierunku na Ogrody.....

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za wskazanym tramwajem. Na poszczególnych przystankach obserwowali wychodzących pasażerów. W międzyczasie zdarzenie to oraz rysopis sprawcy potwierdził operator monitoringu miejskiego. Na przystanku końcowym z tramwaju wysiadł opisany mężczyzna. Funkcjonariusze ujęli go i przekazali patrolowi Policji. Również tutaj do strażników podszedł pasażer tramwaju, który wskazał na zatrzymanego, jako sprawcę dewastacji przełączników.

Z informacji przekazanych przez ZDM mężczyzna ten zniszczył bądź uszkodził 12 przełączników świateł. Sprawę prowadzi KP Jeżyce.