Rusza drugi Poznański Tydzień Tolerancji. Na mieszkanki i mieszkańców miasta czekać będzie niemal 30 wydarzeń - tym razem online. Będzie można m.in. wysłuchać podcastu o stereotypach związanych z niepełnosprawnością, porozmawiać o tolerancji, spotkać się z "Żywymi Książkami" czy wziąć udział w licznych warsztatach i wykładach. 

Zespół klasztorny oo. Jezuitów, zaniedbany skwer na narożniku ulicy Garbary i Małe Garbary oraz ulice: Dominikańska, Szewska i Żydowska kryją w sobie tajemnicę początków lokacyjnego Poznania. To tutaj zaczęła się handlowa i gospodarcza historia miasta. Teren dawnej osady św. Gotarda ma szansę znowu zyskać rangę, jaka mu przysługuje z uwagi na znaczenie w dziejach Poznania. Miasto przygotowuje propozycje jego kompleksowej renowacji w kolejnych latach.

12 książek, popularnych i znanych autorów czeka na czytelników. Co więcej, z ich treścią można zapoznać się całkowicie za darmo. Wszystko za sprawą akcji Czytaj PL. Coś dla siebie znajdą fani kryminałów, reportaży, książek historycznych, poradników i powieści młodzieżowych. Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej liczba plakatów, które pozwalają na pobranie bestsellerowych ebooków i audiobooków, została ograniczona. Można jednak zdobyć je także w przestrzeni wirtualnej. 

Trwają prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania, która ma zostać uruchomiona dopiero 1 lutego przyszłego roku. Od poniedziałku,16 listopada, mieszkańcy Wildy i Łazarza będą mogli kupić identyfikator parkingowy dla swojego auta. Do sierpnia przyszłego roku jego zakup będzie prawie trzykrotnie tańszy.

Wielu kierowców marzy o spersonalizowaniu swojej tablicy rejestracyjnej. Codziennie do urzędu miasta wpływają wnioski z kolejnymi nazwami wymyślonymi przez właścicieli pojazdów. Teraz dzięki nowemu rozwiązaniu sprawdzenie, czy dana tablica jest dostępna będzie znacznie szybsze i łatwiejsze. Z wyszukiwarki mogą korzystać kierowcy z całego województwa wielkopolskiego.

Nowe kontraruchy i odcinki dróg rowerowych - to udogodnienia dla miłośników dwóch kółek, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się na Wildzie. Projekty związane z infrastrukturą rowerową udało się zrealizować w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie trwa głosowanie w tegorocznej edycji PBO 2021. 

Imieniny najsłynniejszej ulicy Poznania w tym roku z powodu pandemii COVID-19 nie mogły odbyć się w kształcie tak uwielbianym przez mieszkańców. Mimo to przyświecające temu świętu wartości wciąż pozostają aktualne. O solidarność z personelem medycznym i troskę o seniorów, dla których koronawirus jest największym zagrożeniem, zaapelował w środę Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.